Nuo ko pradėti planuoti vestuves?

Pats pagrindinis klausimas po sužadėtuvių - nuo ko pradėti planuoti vestuves? Kaip išsirinkti vestuvių stilių?  Norime švęsti kaimo vietovėje? Mieste? Rasti vidurį? Kas po velnių yra Pinterest? Jei mes nežinome vestuvių vizijos, tai kaip ją rasime ? Draugai vis klausinėja, kokios vestuvių spalvos pas mus bus pagrindinės? Kaip visa tai sustabdyti?!

Geros naujienos, kurias pasakysiu apie jūsų vestuves yra... visiška nesamonė. Jūsų vestuvėms nereikia "temos" ar net "spalvų derinio". Sprendžiant apie šiuos dalykus, dažniausiai pradedama ne nuo to galo. Tad pasidairykime nuo ko iš tiesų jums reiktų pradėti ir kaip leisti jūsų vestuvių "temai" išsigryninti pačiai atskleisti jūsų asmenybę, o ne pasirinkti užpildžius kažkokią 15 klausimų anketą. 

Visuomet stengiuos nuraminti savo jaunuosius, kad pirmieji sprendimai, kuriuos jie priima yra patys sunkiausi, visi likę yra kur kas lengvesni, nes laikui einant viskas tiesiog stosis į savo vietas natūraliai. Negalima gąsdinti jaunųjų, kad jei neįperka didžiausios bijūnų puokštės kiekvienam svečiui ant lėkštės, tai turi mažinti svečių skaičių. Na jau ne! Pats svarbiausias dalykas man - jaunieji ir jų norai. Jūs galite norėti matyti visus draugus, artimus, pažįstamus, gimines savo šventėje ir sukviesti jų 300! OKEY! Arba norite švęsti tik artimiausių apsuptyje ir pakviesti penkiolika. Jokios bėdos! Abu būdai yra teisingai (ir neteisingų išvis nėra), jūs pasirenkate svarbiausius žmones, kurie jus sups TĄ dieną, o juk tai svarbiausia. Tad aš jaunuosius raginu pradėti nuo:

Svečių sąrašo

Dauguma tolesnių sprendimų ir išlaidų bus paremta dalyvaujančių svečių skaičiumi. Tad kad nebūtų taip, jog užsisakote jaukią vietą su židiniu, kur telpa 40 svečių, o sąraše po to matote 75, reikia planuoti. Prasideda dvejonės, kurio pusbrolio atsisakyti arba kuri teta tolimesnė.. Svarbu: ne visi pakviestieji dalyvaus, bet kuo anksčiau pakviesite, tuo bus didesnė tikimybė, kad svečiai turės daugiau laiko susiplanuoti savo laiką ir atvykti visgi galės. Dalyvaujančių svečių tendencija yra tokia:

  - jei kviečiate ~40-50 žmonių, dalyvauja ~90-95%

  - 60-70 kviečiamų, dalyvauja ~85%

  - 80-100 kviečiamų, dalyvauja ~70-80%

  - 100 ir daugiau kviečiamų, dalyvauja ~65-70%

Kuo artimiau bendraujate su kviečiamais žmonėmis, tuo didesnė tikimybė, kad jie suderins savo planus su jūsų vestuvėmis, o jei perkopėte 130 svečių sąrašą, matyt perėjote iš "artimų draugų" lygio į "draugų ir pažįstamų", o gal tiesiog abu turite labai didelį giminės ratą ir glaudžiai su juo bendraujate. Taip dar smagiau.

Šventės vieta

Pasirinkta šventės vieta turi didžiausią įtaką jūsų vestuvėms. Viešbutis su baldakimais, raudonais kilimais, didelėmis erdvėmis greičiausiai diktuos visai kitą dekoro temą nei kaimo tipo sodyba, su mediniu interjeru. Kaip ir restoranas ant jūros kranto atneš visai kitą vestuvių pojūtį nei dvare. Tad kai jau turite svečių sąrašą, galite pradėti ieškoti vietos vestuvėms, atsižvelgiant į savo pomėgius, norus ir svajones. Reiktų atsižvelgti į du pagrindinius dalykus:

  - siaurinkite paiešką pagal buvimo vietą (tarkim miesto ribose arba vietovėje, kurioje gyvenate)

  - siaurinti paiešką pagal norimą vietos tipą (sodyba/dvaras/viešbutis/vila).

Tačiau pasirinkta vieta neturėtų būti toliau nei 3 val. nuo Jūsų buvimo vietos, kitu atveju didžiąją dalį laiko praleisite automobilyje vietoj to, kad galėtumėt fotografuotis, linksmintis su svečiais, ar tiesiog turėti laisvo laiko atsipūsti.

Didžiausi pagalbininkai renkantis vietą vestuvėms - google.lt, forumai, asmeninės rekomendacijos, planuotojos pasiūlymai, kai kurių fotografų puslapiai, kuriuose minimos vietos. Būna, jog jaunieji nori pasirinkti labai mažai žinomą vietą, tad ir informacijos apie ją internete būna sunku gauti. Išsirinkite keletą vietų, raskite apie jas kuo daugiau informacijos, ypatingai asmeninių atsiliepimų ir nuvažiuokite jų apžiūrėti. Neretai internete viskas atrodo kitaip nei gyvai. Be to turėsite progą pabendrauti su šeimininkais/savininkais/administratoriais, o jie turi gan svarbų vaidmenį, matysite, kiek žmonės geranoriški ir myli savo darbą. Juk svarbu žinoti su kuo teks bendradarbiauti. Taip pat labai svarbu pasidomėti maisto kokybe, jeigu suteikia galimybę - paskanauti tam tikrų patiekalų, išsiaiškinti, ką galima atsivežti patiems, ką privaloma pirkti iš šventės vietos (saldumynai, alkoholis ir t.t.).

Lengviausia bus apsispręsti tada, kai įeisite ir jausite, jog būtent ši vieta yra skirta jums! Na bet ne visada taip būna. Būkim realistais, vestuvių šventės vietos jūs neturite besąlygiškai įsimylėti, jūs ten nepersikraustote visam, neperkate tos vietos, neturėsite mokėti už ją likusį gyvenimą, tad būkite atlaidesni, bet reiklūs. Svarbiausia, kad pliusai nusvertų minusus.

Na o dabar, visa kita

Kągi! Turite svečių sąrašą, turite šventės vietą - kas toliau? Niekada per savo gyvenimą neįsivaizdavote spalvų vestuvėms, neturite Pinterest paskyros ir internete rasti dekoravimo variantai tiesiog varo jus iš proto? Giliai įkvėpkite. Jūs net neprivalote turėti vestuvinių spalvų. Tiesa ta, kad dvi skirtingos vestuvinęs spalvos (pavyzdžiui, šokoladinė ruda ir melsva; purpurinė ir žalia) gali atrodyti gerokai senoviškai. Esmė ta, jog bene vienintelis žmogus, kuris pastebės pamergės batelius, servetėles, staltiesės kampučius, nuotakos manikiūrą, jaunikio kojnes bus tas, kuris planuoja jūsų vestuves arba pati nuotaka! Svečiai mato visumą, o jaunieji, kurie iš jaudulio negali atsipalaiduoti, mato smulkmenas. Tad įkvėpkite kelis kartus giliai ir at-si-pa-lai-duo-ki-te! Tik nedaugelis svečių ateina ir laukia KADA jie bus nustebinti, dauguma tiesiog pastebi, kad:

  - laiminga ir įsimylėjusi pora tuokiasi;

  - yra maisto ir svečiai nėra priversti linksmintis gurgiančiu pilvu (nieko nėr blogiau kaip alkanas svečias);

  - yra gaiviųjų gėrimų ar alkoholinių kokteilių, groja muzika, pagal kurią jie gali linksmintis ir šokti, vakaro metu yra užimami kažkokia vieninga veikla;

  - miela vieta (tiek interjeras, tiek eksterijeras, tiek dekoras). Tačiau tiesa ta, kad paklausus svečių po trijų dienų "Koks buvo vestuvių vietos dekoras?" didžioji dauguma tiesiog atsakys "Buvo gražu. Daug gėlių". Išimtis: vyravo tikrai įspūdingas, nematytas dekoras, akcentuojami tam tikri elementai, panaudojami daiktai, kurie regis vestuvėms visai netiktų, bet bendroje papuoštoje visumoje puikiai deri. Tad visiems jauniesiems siūlau būti savitiems.

Visi sako, kad reikia pasirinkta spalvą suknelėms, kaklaraščiams, gėlėms, audiniams, tad ir jūs puolate tai daryti. O jūs pirmiausia apsidairykite savo namuose, pastebėsite kokios spalvos jus išties traukia. Arba prisiminkite vestuves, kuriose dalyvavote ir jos jums labai įstrigo dėl ten vyraujančių spalvų. Arba peržiūrėkite išsirinktos vietos nuotraukas iš ankstesnių vestuvių ir apgalvokite, kurie variantai jus labiausiai traukia, taip iškart matysite kaip spalva dera išsirinktoje šventės vietoje, o tai labai svarbu, nes dekoras negali būti atskiras elementas nuo interjero. Spalva neturi jūsų reprezentuoti kaip poros. Tai gali būti spalvos, kurios jums TIESIOG patinka. Vestuvių spalvų tematika gali būti ir: "spalvotos" arba "visi balti", o gal tiesiog "neutralūs atspalviai" ar bet kas, kas jums patinka. Nėra jokių taisyklių ir nieks jums jų neįvardins. Vestuvės - interpretacija. Neturite mėgiamiausių gėlių? Pasižiūrėkite floristų galerijose nuotraukas, išsirinkite keletą labiausiai patikusių. Kokios spalvos jus daro laimingais? Tas ir pasirinkite. Ir nesijaudinkite, kad tai gali atrodyti neįprastai realiame gyvenime (tarkim derinant drabužius ir stalų tekstilę), suderinti visko "iki negalėjimo" tikrai nereikia ir netgi nepatartina (tikrai TAIP, jūsų pamergės suknelė gali visai nesiderinti prie staltiesės ir NIEKAS į tai neatkreips dėmesio).

Atminkite: jūsų vestuvių tema visad gali būti tiesiog "vestuvės" (arba dar geriau, santuoka). Taip pat ir "Haris Poteris, "Didysis Getsbis", "Alisa stebuklų šalyje", "Raudonkepuraitė" ir t.t., kas tik širdis užsigeis. Visiškai įmanoma startuoti su tokiomis ar panašiomis crazy vizijomis. Turite sukenlę, kurią dievinate, dekoravimo idėją be kurios neįsivaizduojate vestuvių ar specifinį maisto patiekalą be kurio neišgyventumėt? Puiku, sukurkite savo vestuves iš tų užuominų. Čia tiesiog galioja viena vienintelė taisyklė - neužsižaiskite. Neperkraukite visko ir visur smulkmenomis, kad vestuvės nepavirstų vaikų gimtadieniu. Užduotis nelengva, tam ir esame mes, vestuvių planuotojos su dekoratorėmis, kad išlaikytume harmoningą vestuvių stilistiką.

Taigi, pabaigoje sugrįžtame į pradžią, svarbiausia išlieka svečiai ir ryšys su jais. Jiems daug labiau rūpi matyti jus laimingus ir mylinčius negu staltiesių spalvos. Atminkite, sunkiausia suklysti su žvakėmis ant baltos tekstilės, nes viskas atrodo įspūdingai prieblandoje.

Žemiau pateikiu keletą extra minčių vestuvėms pagal temas: "Didysis Getsbis","Haris Poteris "Alisa stebuklų šalyje". Nuotraukos iš pinterest.com.

Jūsų, Įkvėpta Vestuvėms

 

0 Comments